O mnie

Kilka słów o mnie….

W Sulechowie mieszkam od urodzenia, tu założyłem rodzinę, tu jest mój dom. Nie jestem politykiem i nigdy nie należałem do żadnej partii politycznej. Mam 42 lata, wykształcenie wyższe w zakresie administracji samorządowej. Jako kandydat niezależny ubiegam się o stanowisko Burmistrza Sulechowa.

Zawodowo od 16 lat jestem związany z samorządem i obecnie pełnię funkcję kierownika Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim. W swojej codziennej pracy doświadczam problemów, dotykających mieszkańców naszej gminy. Aktywnie uczestniczę w spotkaniach i debatach dotyczących lokalnej społeczności.

Wierzę, że młodość połączona z dotychczasowym doświadczeniem jest moim atutem. Cenię sobie szczerość, otwartość i pracowitość. Mam dystans do siebie, co z pewnością pozwala mi zachować spokój w trudnych sytuacjach. Od początku mojej pracy zawodowej jestem mocno związany z organizacjami pozarządowymi. W roku 2004 współtworzyłem pierwszą Gminną Radę Pożytku Publicznego w Gminie Sulechów i był to w tamtym czasie ewenement w działalności samorządu gminnego. Byliśmy prekursorem takiej formy współpracy i dziś mamy tego wymierne efekty – ponad 60 organizacji pozarządowych współpracujących z gminą.

Jestem osobą aktywną, biorącą sprawy w swoje ręce. Od ponad 10 lat współorganizuję wraz z członkami ,,Klubu Przygoda” imprezy o charakterze charytatywnym, kulturalnym i sportowym, organizując między innymi festyny na sulechowskim ,,Wembley”. Byłem zresztą pomysłodawcą tej imprezy, jako formy integracji mieszkańców w przestrzeni publicznej. Podobne inicjatywy wspieramy również w innych miejscowościach, między innymi w Głoguszu, a w ostatnim roku również w Łęgowie.

Od kilkunastu lat jestem aktywnym krwiodawcą i oddałem już ponad 18 litrów krwi.

By wystartować w wyborach samorządowych, stworzyłem niezależny komitet wyborczy, którego trzon stanowią osoby związane ze Stowarzyszeniem Pro Sulechovia (Towarzystwo Miłośników Ziemi Sulechowskiej Pro Sulechovia). Jako komitet wyborczy reprezentujemy różne zawody i środowiska. Są wśród nas przedsiębiorcy, menadżerowie, osoby zawodowo związane z kulturą, sportem, reprezentacja środowiska wiejskiego, w tym sołtysi. Jesteśmy zdeterminowani, by aktywnie uczestniczyć w życiu naszej społeczności.

Proszę o Państwa głos i poparcie mojej kandydatury w zbliżających się wyborach samorządowych.

Razem możemy tchnąć w Naszą gminę nową energię tak potrzebną do Jej rozwoju.

Wojciech SOŁTYS NA BURMISTRZA 🙂